DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TWOJE I TWOICH BLISKICH

 

jobsite-security-camera-2427499_1280

 

wideodomofon

 

Cloud-Monitoring

 

tablet

 

            Domofon jest to urządzenie zapewniające komunikację głosową pomiędzy kasetą bramową (bramofon) a słuchawką montowaną wewnątrz budynku (unifon), komunikacja ta jest zapewniona na małych odległościach. Ponieważ domofony są pierwszą bramą do naszego bezpieczeństwa powinny zapewniać domownikom nie tylko bezpieczeństwo ograniczając dostęp na posesję, ale również komfort dzięki odpowiedniej funkcjonalności. Oferta domofonów na rynku jest bardzo bogata, bez problemu więc możemy wybrać urządzenie dostosowane do naszych potrzeb pod względem funkcjonalnym jak i również estetycznym.

                  Podstawę w ofercie rynkowej stanowią domofony analogowe. Elementy ich połączone są przy pomocy przewodu. Jeśli nasz dom dopiero powstaje, o instalacji kabla warto pamiętać już na etapie budowy. Planując wcześniej ile słuchawek chcemy mieć w całym domu unikniemy konieczności wykuwania dziur w ścianach pod kolejne przewody.

               Na rynku bardziej zaawansowanymi urządzeniami są modele w wersji  cyfrowej.  Każdy  domofon  działa   zwykle   dzięki centralce bramowej. Urządzenie wyposażone jest w głośnik, mikrofon oraz numeryczną klawiaturę. To właśnie dzięki niej mamy możliwość wprowadzenia numeru lokalu lub kodu dostępu, które są przypisywane dla każdego lokatora czy poszczególnych lokali. Domofon cyfrowy daje nam zatem możliwości otwarcia drzwi za pomocą kodu lub poprzez przyłożenie specjalnej karty. Modele te posiadają bardzo zróżnicowane funkcje, które pozwalają dodatkowo użytkownikowi na ustawienie czasu wejścia, a także długości dzwonienia czy rozmowy. Urządzenia te poza wysoką jakością połączenia oferuje przede wszystkim możliwość podpięcia większej ilości unifonów, bez utraty jakości połączenia. Dlatego też to rozwiązanie najczęściej stosuje się w budynkach wielorodzinnych i blokach, gdzie sprawdza się to idealnie.

 

Każdy typ domofonów daje kilka możliwości otwarcia drzwi. Przy podstawowej wersji urządzenia furtkę z zewnątrz musimy otworzyć tradycyjnym kluczem, natomiast urządzenia cyfrowe czy analogowo-cyfrowe, posiadające czytniki zbliżeniowe lub klawiaturę numeryczną dają nam możliwość stosowanie poniższych wariantów:

• Za pomocą kodu – panel bramowy wyposażony jest w klawiaturę numeryczną, która umożliwia wprowadzenie zaprogramowanych wcześniej kodów otwierających furtkę,

• Za pomocą karty (breloczka) zbliżeniowego – klucz zastąpiony jest kartą (brelokiem) zbliżeniowym, na której zapisany jest specjalny kod odczytywany przez moduł czytnika zainstalowany w bramofonie.

 

Domofony bezprzewodowe są to urządzenia telekomunikacyjne, które umożliwiają komunikacje głosową bez użycia okablowania. Domofony bezprzewodowe komunikują się drogą radiową. Sterowanie ryglem elektromagnetycznym zainstalowanym przy wejściu na posesję realizowane jest bezprzewodowo, bezpośrednio z klawiatury słuchawki. Pozostałe połączenia (tj. zasilanie modułów) wymagają standardowych połączeń przewodowych. W przeciwieństwie do zwykłego domofonu, bezprzewodowy pozwala na nawiązanie rozmowy z dzwoniącym w obrębie 75m, w otwartym terenie. Domofony bezprzewodowe są stosowane w sytuacjach, gdy nie ma możliwości zastosowania w budynku domofonu przewodowego. Innym powodem jest potrzeba zwiększenia mobilności systemu. W domofonach zasilanych bateryjnie użytkownik może nosić stację zewnętrzną z sobą, poruszając się po obiekcie.

 

Wideodomofon jest to młodszy brat domofonu pozwalający nie tylko na rozmowę z osobą dzwoniącą, ale także na jej obserwację. Wbudowana w panel bramowy kamera pozwala na podgląd osoby odwiedzającej, na monitorze zamontowanym w domu.

 

            Podsumowując obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama domofonów i vidoedomofonów, oferowana przez różnych producentów. Firma InstalBajt dobiera domofon zgodnie z potrzebami oraz preferencjami użytkowników, tak aby zapewnić im odpowiednią wygodę w użytkowaniu.

 

                Inteligentny dom - to budynek oparty na nowoczesnych systemach i technologiach, które zwiększają bezpieczeństwo oraz wygodę mieszkania domowników. Ponadto, systemy te pozwalają na wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu co jest związane z energooszczędnością w użytkowaniu i eksploatacji budynku. Zastosowane rozwiązania są przyjazne dla środowiska i ekologiczne. Jeszcze kilka lat temu, taki budynek mógł się kojarzyć wyłącznie z czymś ekskluzywnych i elitarnym, jednak dziś większość domów posiada przynajmniej podstawowe elementy zaliczane do inteligentnych rozwiązań.

 

               Firma InstalBajt jest autoryzowanym instalatorem produktów marki Fibaro.

 

Twój dom z FIBARO

Urządzenia FIBARO tworzą kompleksowy ekosystem dostosowany do funkcji pomieszczeń i potrzeb mieszkańców.

 

Bezpieczne dane

W FIBARO wiemy, co jest najważniejsze. Dostęp do Twojego domu oraz Twoje dane są chronione na najwyższym poziomie - poprzez systemy WAF i Anty-DDoS, szyfrowanie komunikacji z wykorzystaniem protokołu TLS, a haseł poprzez bcrypt.

 

Plug & Play

System FIBARO jest prosty w instalacji i konfiguracji. Urządzenia instalatorskie są bezinwazyjne w montażu, a te plug & play gotowe do użycia tuż po wyciągnięciu z pudełka i krótkiej konfiguracji.

 

Sterowanie głosowe

FIBARO współpracuje z technologiami sterowania głosowego. Po prostu powiedz, jak system ma się zachować, a Twoja prośba będzie spełniona błyskawicznie.

 

Zdalny dostęp z każdego miejsca

Sprawdzanie stanu urządzeń i sterowanie mieszkaniem jest możliwe z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy dostęp do Internetu, żeby w dowolnej chwili zajrzeć do domu.

 

Dom wypełniony spokojem

Poza innymi rzeczami, FIBARO zadba o Wasze bezpieczeństwo oraz zabezpieczy przed skutkami pożaru, zalania, czy włamania. Dodatkowo każdego dnia ułatwia życie osobom starszym, dzieciom i ludziom o obniżonej mobilności.

 

Oszczędzaj energię

FIBARO pozwala mierzyć zużycie energii elektrycznej domowych urządzeń. W ten sposób łatwo wychwycisz sprzęty odpowiedzialne za wysokie rachunki. Możesz też zaprogramować system, aby automatycznie pomagał uzyskiwać jak największe oszczędności.